
Z pewnością zastanawiasz się nad tym czy warto nakładać powłokę ochronną na karoserię samodzielnie. Zaletą takiego rozwiązania zawsze są niższe koszta, a także fakt, że możemy zrobić to w czasie dla nas odpowiednim, a nie wyznaczonym przez mechanika lub specjalistę. Nie obowiązują nas termin, a jedynie własny czas, który możemy poświęcić na zabezpieczenie auta w warunkach domowych. Czy jeśli jednak nie mam doświadczenia, to bez żadnej pomocy, własnoręcznie nałożę ceramikę na moje auto? Nie, nie uda Ci się to. Popełnisz przy tym masę błędów, zmarnujesz preparat, a na dodatek własne pieniądze. W tym aspekcie można jednak skorzystać z mniej skutecznych kosmetyków samochodowych, które posiadają ułamkowe parametry w stosunku do kwarcu lub powłok ceramicznych bądź możesz zaaplikować na powierzchnię auta kevlar. Co wybrać w praktyce? Dlaczego kevlar będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? Dowiedz się właśnie tutaj!
Samodzielne zabezpieczenie auta
Czy jest możliwe i bezpieczne? Jak najbardziej tak, tylko to zależy od wielu okoliczności. Przede wszystkim od tego jaki rodzaj preparatu wybierzesz. Tutaj najlepiej sprawdza się tzw. kevlar coating. Dlaczego? Najlepiej jest to ukazać w porównaniu do innych powłok ochronnych. W przypadku kwarcu, folii lub ceramiki, czyli najlepszych preparatów na rynku konieczna jest zawsze wizyta u lakiernika, co znacząco podnosi koszt całego zabiegu. Ponadto nie da się nałożyć takiej powłoki samemu, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Łatwo jest się pomylić, a przy tym uszkodzić naszą karoserię. Możemy więc skorzystać z autokosmetyków. Problem w ich przypadku jest taki, że możemy je aplikować samodzielnie, jednak nie chronią one tak dobrze jak wspomniane wcześniej produkty. Zabezpieczą lakier, ale nie w 100%. Tutaj natomiast wyróżnia się kevlar. Czyli polimer, który sam rozprowadzisz po karoserii, zabezpiecza na długo, jest cztery razy tańszy od najdroższej folii i ceramiki, a na dodatek zapewnia bezpieczeństwo dłużej niż większość powłok dostępnych w sprzedaży.
Czym jest kevlar i czy warto go zastosować w przypadku własnego samochodu?
Przez lata materiał ten wykorzystywany był tylko i wyłącznie w przemyśle militarnym. Zresztą nie bez powodu, gdyż polimer posiada ogromną wytrzymałość i w praktyce jest w stanie zatrzymać pocisk z broni o niskim kalibrze. Kevlar stanowi więc podstawę w przypadku kamizelek kuloodpornych, hełmów i szkła przeciwpancernego. Co jeśli więc zastosujemy rozwiązania oparte na nim w branży komercyjnej? Polimer wydłuża znacząco czas eksploatacji dowolnej powierzchni, którą chroni. Dzięki temu kierowca zyskuje powłokę, która zabezpiecza dwukrotnie dłużej niż ceramika czy folia. Największą zaletą jest jednak to, że produkt zawierający kevlar zaaplikujesz samodzielnie i ograniczysz koszty ze strony lakiernika.
Nałóż kevlar samodzielnie i zabezpiecz swój samochód!
Wielu kierowców zastanawia się, czy produkty oparte na kevlarze są warte uwagi? Odpowiedź brzmi tak! W praktyce są one po prostu nowe na rynku i nie zyskały sobie popularności takiej jak inne rozwiązania pokroju ceramiki czy kwarcu. Kevlar posiada masę zalet, które doceni każdy właściciel samochodu. Warstwa polimeru zabezpieczy lakier nawet przed zarysowaniami, a przez to redukuje prawie do zera szansę na powstanie korozji. Ponadto jeśli planujesz za jakiś czas sprzedać auto, to kevlar zwiększy jego cenę. W jaki sposób? Ograniczy eksploatację jego karoserii i nada mu blasku widocznego nawet z perspektywy wielu lat regularnego użytkowania.