
W ostatnich latach okleiny samochodowe stały się bardzo popularne. Dają one możliwość całkowitej zmiany wyglądu samochodu oraz zapewniają długotrwałą ochronę lakieru i karoserii pojazdu. Stylowe, a jednocześnie ochronne folie skutecznie zapobiegają powstawaniu odprysków i skaz, które pojawiają się podczas codziennej jazdy autem.
Oklejanie samochodów – co powinieneś wiedzieć?
Pod wieloma względami oklejanie samochodu wydaje się prostą praktyką. W rzeczywistości jest to zadanie, którego realizacja wymaga zarówno cierpliwości, jak i wiedzy. Przed przystąpieniem do realizacji usługi należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
Z jakim pojazdem mamy do czynienia?
Złożoność projektu bezpośrednio wpływa na czas potrzebny na oklejenie pojazdu oraz sumaryczny koszt zlecenia.
Jaki odcień folii chcesz?
Standardowe odcienie okleiny oferowane są w trzech różnych wykończeniach – błyszczącym, matowym lub satynowym.
Jakie części samochodu chcesz okleić?
Zależy Ci, aby samochód był oklejony od góry do dołu w celach komercyjnych? A może nie chcesz nakładać folii na cały pojazd? Każda opcja i podejście będą wyceniane inaczej w zależności od preferencji użytkownika.
Niezbędna jest szczegółowa inspekcja i przygotowanie samochodu przed nałożeniem folii, w tym sprawdzenie oryginalnego lakieru pod kątem występowania uszkodzeń. Folia nie przylega prawidłowo do uszkodzonej powierzchni, co utrudnia (a czasami uniemożliwia) wykonanie prawidłowej instalacji. Powierzchnia karoserii musi być niemal idealnie gładka, aby folia skutecznie przylegała do samochodu i dopasowywała się do jego kształtu.
Koszt oklejania samochodów
Większość kosztów związanych z oklejaniem samochodu wynika z pracochłonnego charakteru tego procesu. Pojazdy, które mają gładką i prostą konstrukcję, będą znacznie łatwiejsze w oklejaniu niż samochody niestandardowe i z dużymi uszkodzeniami powierzchni. Najtańsze w oklejaniu są kompaktowe samochody lub auta w wersji coupe. Nieco droższe w w nakładaniu folii są rodzinne sedany. Zdecydowanie najwięcej trzeba zapłacić za luksusowe samochody sportowe. Pamiętaj, że prawidłowo nałożona i odpowiednio konserwowana folia nie uszkodzi ani nie zmieni lakieru samochodu, a nawet może go chronić. Podobnie jak farba, istnieją różne kolory oraz wykończenia. Dostępne są także różnorodne opcje kolorystyczne, w tym chromowane i metaliczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych możesz szybko spersonalizować swoje auto i sprawić, że stanie się Twoją najlepszą wizytówką.